Na M-SR mládeže sme získali dvakrát striebro

05.08.2014 22:23:22
Na M-SR mládeže sme získali dvakrát striebro

V dňoch 2-3.8.2014 sa uskutočnil šampionát v cestnej cyklistike mládeže. V Čunove sa išla v sobotu časovka jednotlivcov a v nedeľu v Šenkviciach cestný pretek jednotlivcov.

V sobotu sa na štart postavili ako prví naši starší žiaci na ktorých čakalo 10km.Tu sme mali veľkého favorita na titul M-SR, Adama Foltána. Nakoniec po veľkom boji na trati obsadil tesne druhé miesto za víťazom M.Blaškom CYS Žilina, ktorý dosiahol čas  14:31:53min. Adam Foltán dosiahol čas 14:35:22min. Tretí skončil M.Bugár CK Dynamax Nitra časom 14:51:62min.Vynikajúci výsledok dosiahol aj L.Lajtoš  CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorý časom  15:12:32 obsadil 5.miesto. Ďalší naši žiaci obsadili: M.Černek  14.miesto, L.Kovár  30.miesto a T.Kamenský  33.miesto.

Kadetov čakala trať dlhá 12km a opäť sme mali veľkého favorita na titul Adriana Foltána. Napokon po peknom súboji zvíťazil S.Oros TJ Slávia ŠG Trenčín, časom 16:14:67min. Striebro si vybojoval Adrian Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom, časom 16:22:08min. Tretí skončil M.Štoček  CYS Žilina, časom 16:23:97min. Nepopulárne 4.miesto obsadil po výbornom výkone H.Hasch CK MŠK Žiar nad Hronom, 16:28:84min. Ďalší naši po bojovnom výkone obsadili:  J.Varhaňovský  11.miesto, J.Gajdošík 13.miesto, A.Žarnovičan  31.miesto a J.Friedmann 40.miesto.

V nedeľu čakal na pretekárov cestný pretek jednotlivcov na okruhu dlhom 26km v okolí Šenkvíc.  Starší žiaci absolvovali trať dlhú 52km. Najväčší súperi sa strážili počas celých pretekov a nikomu sa nepodarilo odpútať od súperov. Nakoniec v cieli špurtovala veľká skupina a víťazom sa stal M.Bugár CK Dynamax Nitra, pred druhým Š.Michaličkom CYS Žilina a tretím M.Blaškom CYS Žilina. Náš Adam Foltán  ešte tesne pred cieľom viedol, ale napokon sa súperi dostali pred neho a zostalo mu iba nepopulárne 4.miesto. Výborné 7.miesto obsadil L.Lajtoš CK MŠK Žiar nad Hronom. Ďalší naši chalani skončili: M.Černek na 23.mieste a T.Kamenský na 27.mieste.

Kadeti absolvovali tri okruhy 78km. Naši chalani sa pokúšali stále o úniky no súperi si ich strážili. Napokon sa jeden podaril a všetky silné kluby tam mali zastúpenie.  Vpredu sa ocitla trojica pretekárov, J.Varhaňovský CK MŠK Žiar nad Hronom, J.Michalička CYS Žilina a S.Oros TJ Slávia ŠG Trenčín. Trojica stále svoj náskok zvyšovala a bolo jasné, že vydrží až do cieľa. Veľké teplo a vysoké tempo si vyžiadalo svoju daň a z vedúcej skupiny odpadol  J.Varhaňovský. Neskôr sa prepadol až do hlavnej skupiny. Dvojica vpredu vydržala až do cieľa a v záverečnom špurte zvíťazil S.Oros TJ Slávia ŠG Trenčín pred J.Michaličkom CYS Žilina. Zo stratou 0:51sec došpurtoval do cieľa pelotón. V boji o tretie miesto zvíťazil tesne M.Štoček CYS Žilina pred našim A.Foltánom, ktorý obsadil 4.miesto. Vynikajúco špurtoval aj J.Gajdošík na 7.mieste. Ďalší naši pretekári obsadili: J.Varhaňovský 13.miesto, H.Hasch 15.miesto, A.Žarnovičan 24.miesto a J.Friedmann  40.miesto. Gratulujeme chalanom k medailám a držíme palce v ďalších pretekoch.