Mihalčík na Župnej olympiáde víťazne

12.05.2009 00:00:00
Pretekmi Župnej olympiády, ktorej organizátorom bol Cyklistický klub Olympik Trnava, pokračoval v sobotu 25.4.2009 v Suchej nad Parnou Slovenský pohár mládeže v cestnej cyklistike svojim v poradí druhým kolom. Trať pretekov so štartom v Suchej nad Parnou viedla cez obce Košolná, Dlhá, Ružindol do Trnavy s cieľom v Suchej nad Parnou. Mierne zvlnený okruh merajúci 32km posobil spočiatku nenáročne, no silný nárazový vietor na trati pretek nepríjemne sťažil. Kategória mladších žiakov absolvovala pretek na jeden okruh . Prvenstvo v preteku si zaslúžene odniesol pretekár MŠK Žiar nad Hronom Dominik Mihalčík, ktorý si týmto víťazstvom upevnil vedúce postavenie v Slovenskom pohári. Výborne v záverečnom špurte si počínali aj ostatní mladší žiaci MŠK, keď Matej Truban obsadil štvrté, Nicolas Jelža piate, Filip Gašpar šieste a Henrich Hasch siedme miesto. Víťazom kategorie starších žiakov sa stal pretekár CyS Žilina Martin Dubeň. Po zranení sa v dobrom svetle predstavil Samuel Šmondrk, ktorý v záverečnom špurte obsadil bodované 9. miesto ako aj Karol Hash, ktorý prišiel v hlavnom peletóne na 18. mieste. V kategórii kadetov, ktorý absolvovali pretek na 64km putovalo víťazstvo do Maďarska zásluhou výborne špurtujúceho Bedike Marcela z KSI Csepel. Kadeti MŠK Žiar nad Hronom Dominik Zaťko a Lukáš Vaš prišli do cieľa v hlavnom peletóne a boli klasifikovaný Zaťko na 26. mieste a Vaš 45. miste. Aj v kategórii juniorov, ktorý absolvovali pretek na 96km si prvenstvo opať odniesol pretekár z KSI Csepel Támer Kolos. Juniori MŠK Žiar nad Hronom sa v špurte hlavnej skupiny nepresadili a obsadili Filip Filipčík šieste miesto, Peter Bališ 14. miesto, Olivek Ritter 19. miesto. Boris Vencel pretek nedokončil. V nadchádzajúcich dňoch čaká na cyklistov MŠK Žiar nad Hronom viacero náročných podjatí. Junior Bališ štartuje vo výbere Slovenska v dňoch 6.až 10.5.2009 na etapových pretekoch Závod míru mládeže v Terezíne , pretek zaradený do Svetového pohára juniorov ( Ncap). Filip Filipčík a Oliver Ritter sa predstavia na jednorázových pretekoch UCI v Srbsku a kadet Dominik Zaťko absolvuje medzinárodné etapové preteky Závod míru nejmladších v Jevíčku. Na mladších žiakov čaká 10.mája 2009 prvé kolo Slovenského pohára v horskej cyklistike v Smoleniciach. František Sitora