Mihalčík Majstrom Slovenska

27.07.2009 00:00:00
V nedeľu 19.7.2009 sa vo Vynohradoch nad Váhom konali Majstrovstvá Slovenska v horskej cyklistike, discilíne cross ? country. Usporiadateľom šampionátu bikerov bol z poverenia Slovenského zvazu cyklistiky Cyklistický klub AB Sereď. O další vynikajúci úspech Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom sa na tomto šampionáte postaral mladší žiak Dominik Mihalčík, ktorý suverénnym sposobom ( štart,cieľ) zvíťazil a získal Titul Majstra Slovenska. S nástrahami technicky náročnej 3900 metrov dlhej trati, ktorá výdatnými dažďovými prehánkami sa stávala miestami neprejazdná sa cyklisti MŠK vysporiadali výborne a podali výborné výkony. Po výborne zvládnutom štarte a bojovnom výkone na trati obsadili ostatní mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom Nicolas Jelža 4. miesto, Filip Gašpar 8. miesto a Henrich Hasch 14. miesto. V kategórii starších žiakov sa Majstrom Slovenska stal pretekár CyS Žilina Patrik Urbanec. Výborne si v premierovom preteku horských cyklistov počínal starší žiak MŠK Dávid Zverko, ktorý výborne odštartoval a celý pretek jazdil na druhej pozícii. V záverečnom okruhu ho však postihla technická porucha na bicykli, ktorá ho odsunula na piatu priečku. Napriek tomu podal Zverko na začínajúceho bikera vynikajúci výkon a je devízou do budúcna pre Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom, vzhľadom na jeho posobenie v tejto kategórii i v budúcej sezóne. Tohtoročný najlepší výkon v pretekoch cross-country podal i starší žiak Samuel Šmondrk, který obsadil 8. miesto. V kategórii kadetov reprezentoval MŠK Dominik Zaťko, ktorý obsadil 13. miesto. Víťazom kategórie kadetov sa stal František Lami z BMX klub Košice. V kategórii juniorov reprezentoval MŠK Žiar nad Hronom Boris Vencel, ktorý pretek so zdravotných dovodov nedokončil. Majstrom Slovenska sa v tejto kategórii stal Daniel Hula z TJ Sokol Topolčany. Na štarte Majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike chýbali naši najúspešnejší juniori Peter Bališ, ktorý sa lieči so zranenia,ktoré utrpel na Majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike v Belgicku a Filip Filipčík, ktorý štartuje s výberom Slovenska na pretekoch UCI 3 Giorni Orobika v Taliansku. Pre Filipčíka sú etapové preteky v Bergame záverečnou prípravou pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta ( 9.8.2009 Moskva) na ktorých štartuje v cestnom preteku jednotlivcov. F.Sitora