Malý Závod Míru Jevíčko

12.07.2021 13:05:56
Malý Závod Míru  Jevíčko

Jubilejný 45.ročník "MALÉHO ZÁVODU MÍRU kadetov" v Jevíčku na štart pritiahol špičku v tejto kategórii, nakoľko sa neuskutočnilo v zahraničí viac medzinárodných pretekovNa štart nastúpilo 144 pretekárov zo 17 krajín.

V reprezentačnom družstve Slovenska nastúpi Matúš Ďurík MŠK CK Žiar nad Hronom.

Vo výbere Slovenska nastúpia aj F. Štanceľ a R. Jackuliak obaja MŠK CK Žiar nad Hronom.

Na pretekárov čaklo 5 náročných etáp. Začínali prológom v piatok doobeda, popoludní na nich čakala 2.etapa členitá 80km dlhá. V sobotu dopoludnia 3.etapa- triangel na krátkych okruhoch. Popoludní absolvovali 4.kráľovskú etapu 80km dlhú, kde ich čakalo šesť horských prémií. Na záver v nedeľu doobeda časovka jednotlivcov na 17km.

Výsledky prológu 1500metrov/144 štartujúcich.
Zvíťazil T. Storm Dánsko časom 1:46min. Druhý skončil J. Elbadri CZE, tretí Ž. Eržen SLO . Štvrtý skončil najlepší Slovák J. Novák SVK.
M. Ďurík obsadil 83.m. časom 01:54, 49min. R. Jackuliak 91.m. 01:54,96min.
F.Štanceľ 124.m. 01:59,58min.
Výsledky II.etapa: M.Ďurík Slovensko išiel výborne a prišiel v tretej skupine na 30.m. strata 01:56min na víťaza T.Storma DAN. Ten prišiel do cieľa spolu s najlepším slovenským pretekárom S.Novákom. Dvojica mala náskok pred druhou 9- člennou skupinou 01:00min. Tretia skupina kde bol aj M.Ďurík mala 24 pretekárov. F.Štanceľ a R.Jackuliak stratili kontakt s čelom v stúpaní na Hartinkov a prišli F.Štanceľ na 103.m. a R.Jackuliak na 110.m.
Matúš sa posunul na pribežné pekné 32.m. a strata na prvú desiatku je 54 sec.
Po kráľovskej 4.etape si reprezentant Slovenska - M. Ďurík MŠK CK Žiar nad Hronom vylepšil postavenie v celkovom poradí na 23.m. Do poslednej 5.etapy "Závodu Míru Nejmladších" časovky jednotlivcov na 16km vyrazi s cieľom ešte vylepšiť svoju pozíciu. Držíme palce, aby mal dostatok síl a pobil sa o čo najlepší výsledok.
F. ŠTANCEĽ figuruje po kráľovskej etape na 103 a R. Jackuliak na 106.m.
Matúš Ďurík napokon v celkovom poradí vyjazdil výborne 18.miesto. Sružstvo Slovenska zvíťazilo v tímovej súťaži.
SUPER GRATULUJEME!!