M-SR v horských bicykloch

20.07.2020 08:17:31
V sobotu 18.júla sa uskutočnili v daždivom počasí M-SR v horských bicykloch v kategórii XCO. Na značne rozmočených a blatistých tratiach v Selciach pri B.Bystrici nechýbali na štarte ani naši mladší pretekári. Miestami boli bicykle ťažšie ako malí pretekári, ktorý ich museli často vo výjazdoch vytlačiť.
V kategórii mladších žiačok sa výborne darilo T.Ďuríkovej, ktorá bojovala o medailu až do konca. Napokon obsadila pekné 5.m.
V kat. mini chlapci nás reprezentoval B.Peszeki, ktorý so staršími chlapcami obsadil pekné 18.m.
V kategórii mladších žiakov sme mali na štarte troch chlapcov. Najlepšie sa s nástrahami rozmočenej a blatistej trati vysporiadal J.Glezgo, ktorý skončil na 24.m. M.Barényi prišiel na 29.m. a M.Májik na 35.m.
Gratulujeme!!
Starší pretekári oddychovali po úspešných M-SR na dráhe a v najbližšej dobe sa budú pripravovať na ďalšiu časť sezóny v horskom prostredí.
Naši juniorský reprezentanti J.Vlčák a L.Ungvarský boli nominovaní na prvý tohtoročný reprezentačný výjazd. Budú štartovať na medzinárodných a dobre obsadených etapových pretekoch v CZ  "REGIÓNOM ORLICKA 2020".