Junior Foltán najlepší zo Slovákov na MS

17.10.2016 12:20:30
Junior Foltán najlepší zo Slovákov na MS

img_5675.jpg

V piatok 14. októbra sa na štart Majstrovstiev sveta v Dohe (QATAR) postavil aj náš pretekár „ADRIÁN  FOLTÁN". Na juniorov čakalo 8 okruhov, spolu 135,3 km. Adriana prišiel osobne na štart povzbudiť aj prezident  CK MŠK „Milan Veselý". Spolu s Aďom sa na štart postavili aj kolegovia z reprezentácie : M.Štoček a T.Person CYS Akadémia Petra Sagana a S.Oros Slávia ŠG Trenčín. Najlepšie sa darilo Aďovi, ktorý síce nezachytil únik prvej skupiny, ale v špurte druhej  napokon obsadil konečné 38.miesto zo stratou +1:45 min. Majstrom sveta sa stal J.Ekholm(DAN), striebro získal N.Markl(GER) a bronz má R.Muller(SUI). Zo Slovákov obsadil M.Štoček 49.miesto, S.Oros 77. miesto +1:45 min. T.Person prišiel na 105 mieste +4:08 min.

Aďo zhodnotil takto svoje pôsobenie v reprezentácii:

„Myslím si, že som mal na viac. Počas celých pretekov som sa snažil vyhýbať pádom a čo najviac našetriť na záver. Bohužiaľ, v polovici pretekov odišiel únik, ktorý sme už neboli schopní dôjsť. So svojím výsledkom som celkom spokojný, aj keď si myslím, že to mohlo byť lepšie. Keďže toto bol môj posledný pretek v juniorskej kategórii a aj v klube MŠK CK Žiar nad Hronom, tak na záver by som sa chcel verejne poďakovať všetkým sponzorom, trénerom, kolegom, pretekárom, priateľom, priateľke, ktorí ma po celé pôsobenie v tomto klube podporovali. Samozrejme, najväčšia vďaka patrí rodine a rodičom."

Gratulujeme  a ďakujeme  Aďovi za príkladné reprezentovanie klubu a Slovenska doma  aj vo svete. Od budúcej sezóny Aďo prechádza do kategórie mužov do 23 rokov.

Držíme palce aj naďalej.