Holic zvíťazil na domácich pretekoch

28.07.2016 22:27:59

V dňoch 23. - 24.7.2016 sa v Žiari nad Hronom uskutočnil Slovenský pohár mládeže v cestnej cyklistike. Nakoľko sa pretek konal týždeň pred domácim šampionátom, zišla sa domáca špička a prišli aj zahraniční pretekári.

V sobotu popoludní sa konala už tradične časovka jednotlivcov v Lovči. Domácim pretekárom sa darilo a odniesli si jedno víťazstvo a dve druhé miesta.

V kategórii mladších žiakov si víťazstvo na 10km trati vybojoval domáci M.Holic, časom 15:50,27min. Druhý skončil M.Schwarzbacher ŽP Šport Podbrezová +06,06sec. A tretie miesto si vybojoval  M.Koblížek SKC TUFO Prostějov +27,65sec. Ďalší domáci žiaci skončili : R.Paulík na 12.mieste,S.Ihring na 14.m.,A.Hrčka na 18.m.,P.Antal na 24.m., F.Stajník na 28.m.

V kategórii žiačok na 10km si vybojovala striebro S.Záhorcová časom 15:12,61min. Na víťazku T.Kurnickú CYS Žilina stratila iba +4,03sec. Tretia skončila G.Bártová SKC TUFO Prostějov +06,19sec. V.Paulíková obsadila 7.miesto so stratou +42,97sec.

U starších žiakov sa na svoj prvý štart postavil D.Kostelník a skončil na 33.mieste časom 17:43,07min. na 10km.

Kadeti absolvovali tiež 10km trať a víťazom sa stal Š.Michalička CYS Žilina. Naši skončili M.Černek na 16.m.,A.Zelina na 17.m.,T.Kamenský  na 18.m.

V kategórii juniorov na 20km si víťazstvo vybojoval M.Štoček CYS Žilina 25:31,30min.  pred našim A.Foltánom +30:81sec. a tretím V.Kočaříkem SKC TUFO Prostějov. J.Gajdošík skončil na 9.m.  +1:40,62.

V nedeľu sa konal cestný pretek jednotlivcov v Lutile. Pretekárov čakal náročný 23km okruh, na ktorom sa budúci rok uskutočnia spoločné M-SR a M-ČR v cestnej cyklistike, za účasti najväčších slovenských a českých profi pretekárov.

Našim pretekárom sa darilo menej ako v Lovči a nedosiahli na pódiové umiestnenie.

Mladší žiaci: 23km

M.Holic 7.miesto, S.Ihring 16.m., R.Paulík 20.m.,A.Hrčka 21.m.,P.Antal 24.m., F.Stajník 26.m.