Gašpar víťazom Slovenského pohára

28.04.2011 20:30:47

V sobotu 23.4.2011 bola úvodným kolom odštartovaná  v Suchej nad Parnou dlhodobá súťaž Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike.  Pretek sa išiel ako V. ročník Župnej olympiády mládeže. Organizátorom podujatia bol Cyklistický klub Olympik Trnava.
Trať  1. kola Slovenského pohára viedla zo Suchej nad Parnou cez Košolnú, Dlhú, Borovú, Ružindol, Trnavu, Zvončín, Trnavu s cieľom v Suchej nad Parnou. Mierne  zvlnený okruh 27,5km dlhý nebol svojim profilom príliš náročný a preto pretekári v jednotlivých kategóriach prichádzali do cieľa prevažne pohromade a rozhodovalo sa až v hromadnom špurte. Kategória mladších žiakov absolvovala jeden okruh,  teda trať dlhú 27,5km. Jej víťazom sa stal pretekár CyS Žilina Matúš Stoček  pred klubovým spolujazdcom Danielom Oravcom. Z pätice štartujúcich žiarskych cyklistov tejto kategórie bol klasifikovaný na ôsmom mieste Matúš Valuška, deviatom Juraj Marcibál, jedenástom Adam Foltán, dvanástom Matúš Černek a trinástom Jakub Varhaňovský.
Aj v kategórii starších žiakov sa o víťazovi  rozhodovalo až v záverečnom špurte hromadnej skupiny, kde s prehľadom zvíťazil a pripísal si na svoje konto prvé tohtoročné víťazstvo cyklista MŠK Žiar nad Hronom Filip Gašpar. Aj druhá priečka patrila cyklistovi MŠK  talentovanému Adrianovi Foltánovi.  Vo vedúcej 13 člennej skupine boli starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom klasifikovaní  Nicolas Jelža na 6. mieste, Matej Truban 7. mieste , Henrich Hasch 10. mieste  a Kristián Zimány na 11. mieste. So stratou piatich minút na víťazného  Gašpara  prišli do cieľa Matej Foltán na 16.  a Ján Gajdošík na 21. mieste. V kategórii kadetov, ktori absolvovali  trať dlhú 55km o svojom víťazstve rozhodol v záverečnom špurte vedúcej 27 člennej skupiny pretekár CyS Žilina Martin Dubeň pred Davidom Zverkom s MŠK Žiar nad Hronom. Juraj Bellan bol klasifikovaný na 26.mieste.             Juniori absolvovali 3 okruhy teda 82,5km a víťazstvo si po samostatnom úniku odniesol pretekár ŠKC Dubnica Juraj Špánik . Jediný náš zástupca v tejto kategórii Dominik Zaťko obsadil so stratou troch minút na víťaza siedme miesto.
Po absolvovaní prvého kola Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike v Suchej nad Parnou  sa  cyklisti MŠK Žiar nad Hronom presunuli  na pretek Českého pohára mládeže do Kyjova. Krásne slnečné počasie, kvalitná účasť a konkurencia , fyzicky a technicky náročný 15km dlhý okruh, na ktorom sa v minulom roku konal spoločný šampionát Českej a Slovenskej republiky, to všetko dávalo predpoklad pekného podujatia. Už v úvodnom preteku kategórie kadetov, ktori absolvovali štyri  okruhy , teda trať dlhú 60km podal vynikajúci výkon kadet MŠK Žiar nad Hronom Juraj Bellan, ktorý obsadil v silnej konkurencii  výborné desiate miesto. Víťazstvo putovalo na Slovensko v podobe Martina Dubeňa z CyS Žilina. Starší žiaci absolvovali dva okruhy, teda trať dlhú 30km a suverénne víťazstvo si odniesol Jiří Janošek z TJ Sigma Hranice. Po výbornom výkone obsadila dvojica starších žiakov MŠK Nicolas Jelža a Adrian Foltán šieste a deviate miesto. Kristián Zimány bol klasikovaný na 14. a Matej Truban 15. mieste.  Juniori absolvovali trať dlhú 90km a jej víťazom sa po samostatnom úniku  stal pretekár TJ Stadion Louny Vojtěch Nipl. V značne roztrhanom štartovnom poli obsadil Dominik Zaťko po bojovnom výkone 27. miesto.

Všetky fotografie z preteku nájdete v sekcií fotogaléria.