Foltán zvíťazil v Slovenských Pyrenejách

20.08.2018 11:30:47

V sobotu 18.8.2018 pokračoval v horúcom lete Slovenský pohár v cestnej cyklistike - časovkou jednotlivcov v Kláštore pod Znievom. Naši pretekári potvrdili svoju dlhodobú kvalitu výkonnosti a postavili sa na pódium vo väčšine kategórií.

V mladších žiakoch na 7,5km obsadil druhé miesto B. Holic CK MŠK Žiar nad Hronom. Zvíťazil A.Mrocek CK Epic Dohňany. Kadetka S. Záhorcová CK MŠK ŽIAR NAD HRONOM skončila na druhom mieste za víťazkou T. Kurnickou CYS Akadémia Petra Sagana. Junior a Slovenský reprezentant A. Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom nedal na 20km trati súperom šancu a zvíťazil pred tímovým kolegom M. Baniarom. Starší žiak M. Ďurík bojoval na 12km trati čo to dalo a vo vyrovnanom pelotóne to stačilo na 5.miesto. Na tretie miesto mu chýbali 3 sekundy. Kadet L. Ungvarský CK MŠK Žiar nad Hronom obsadil na 20km 6.miesto.

V karegórii juniorov na 20km trati zvíťazil A. Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom pred M. Baniarom tiež CK MŠK Žiar nad Hronom.

V nedeľu 19.8.2018 sa uskutočnil Slovenský pohár v cestnej cyklistike "Slovenské Pyreneje 2018" v Kláštore pod Znievom. Na pretekárov čakal náročný a členitý 50km dlhý okruh.

V kategórii juniorov na 100km trati si víťazstvo po úniku dvojčlennej skupiny odniesol A.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom.Druhý skončil V.Mikšaník ACK Stará ves CZE.Tretí skončil M.Bugár ŠG Trenčín. Výborne finišoval aj M.Černek na 7.m., T.Kamenský na 23.m., A.Zelina na 24.m. a M.Baniar na 29.m.

Kadeti absolvovali jeden 50km okruh a výborne sa darilo L.Ungvarskému CK MŠK Žiar nad Hronom.Lukáš bol od začiatku v úniku deväťčlennej skupinky a v záverečnom špurte skončil na 4.mieste. J.Vlčák mal pád a prišiel na 40.mieste.
Kadetky absolvovali skrátený okruh s cieľom v 6km stúpaní z Kľačna do Vrícka. Zvíťazila T.Kurnická CYS Akadémia Petra Sagana.Na 4.mieste prišla do cieľa V.Zelinová CK MŠK Žiar nad Hronom. V.Paulíková obsadila 7.miesto. Starší žiak M.Ďurík skončil na rovnakej trati ako kadetky na 17.m., S.Ihring na 25.m., P.Antal na 27.m. a R.Paulík na 34.m.
Mladší žiaci a žiačky absolvovali 9km trať. Výborne bojoval B.Holic, ktorý v záverečnom stúpaní prišiel do cieľa na 4.m. D.Sochan na 12.m., J.Benča na 15.m.F.Záhorec na 21.m.,F.Kazár na 33.m. a J.Lauko na 35.m. Dievčatá bojovali na rovnakej trati ako chlapci a T.Ďuríková skončila na 14.m. a L.Kamenská na 17.m.

autor fotky: Ján Melicher