Foltán v Lounoch na stupni víťazov.

29.05.2013 14:25:47

Foltán v Lounoch potvrdil vzostupnú výkonnosť.

V dňoch 25. a 26. mája 2013 sa cyklisti MŠK Žiar nad Hronom úspešne predstavili na medzinárodných cyklistických pretekoch v českých Lounoch.  Štart na tomto podujatí mal charakter prípravného preteku pred blížiacimi sa nominačnými pretekmi na Európsky Olympijský festival mládeže.

Napriek značne nepriaznivému počasiu organizátor podujatia TJ Stadion Louny zvládol organizáciu na výbornú.  Na štarte sa prezentovalo 157 pretekárov a Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom mal zastúpenie v kategórii starších žiakov a kadetov.  V sobotu 25.5.2013 bola na programe v Lenešiciach  časovka jednotlivcov na 13km. V „ etape pravdy“  v kategórii starších žiakov najlepší výkon podal Jakub Varhaňovský, ktorý časom 20:09,57 obsadil výborné štvrté miesto. Nestratil sa ani Adam Foltán, ktorý obsadil časom 22:07,80 deviate miesto .  Víťazom časovky v tejto kategórii sa stal časom 19:39,37 pretekár CK Bítovská Praha Daniel Babor. Pre kadetov mal štart na pretekoch v Lounoch nesmiernu dôležitosť z pohľadu prípravy. V dňoch 14.-19.7.2013 sa v holandskom Utrechte uskutoční Európsky Olympijský festival mládeže. V osemčlennej širšej nominácii reprezentačného výberu SR na toto podujatie sú zaradený až traja cyklisti MŠK Žiar nad Hronom.  Adrián Foltán, Kristián Zimány a Henrich Hasch . Dňa 10.júna 2013 výkonný výbor Slovenského zväzu cyklistiky  potvrdí Slovenskému Olympijskému výboru trojicu, ktorá bude na tomto vrcholnom mládežníckom podujatí reprezentovať Slovensko. Z tohto pohľadu potešil  svojím výkonom v časovke  Adrián Foltán, ktorý časom 18:43,49 obsadil pekné tretie miesto  a potvrdil vzostupnú výkonnosť . Kristián Zimány obsadil časom 19:11,16 deviate, Nicolas Jelža 19:15,00 jedenáste, Henrich Hasch  19:33,26 šestnáste, Matej Truban 19:41,14 osemnáste a Matej Foltán 20:11,99 dvadsiate prvé miesto.  Suverénnym víťazom časovky v tejto kategórii sa stal pretekár Remerx - Merida Kolín Lukáš Kunt.

V nedeľu 26.5.2013 bol v Tuchořiciach odštartovaný cestný pretek, ktorý sa jazdil za krajne nepriaznivého počasia  v    členitom 10km okruhu.  V kategórii starších žiakov, ktorí absolvovali okruh 3x obsadil Jakub Varhaňovský celkové deviate miesto, ale za svoju bojovnosť a aktivitu na trati  si zaslúži pochvalu. Adam Foltán v náročnom stúpaní stratil kontakt s vedúcou skupinou, zaostal a obsadil 14 miesto. Víťazom tejto kategórie sa stal pretekár Madeta Fitnnes/Haibike Petr Klabouch. V kategórii kadetov opäť potešil svojím výkonom Adrián Foltán, ktorý v záverečnom špurte vedúcej skupiny obsadil  tretie miesto. Kristián Zimány bol klasifikovaný na 15 mieste, Henrich Hasch 17, Matej Foltán 22, Matej Truban 28 a Nicolas Jelža  z preteku  pre zdravotné problémy odstúpil.  Víťazstvo v tejto kategórii putovalo do Berouna zásluhou Matěja Ruffera.

V dňoch 8.a 9.6.2013 sa cyklisti MŠK Žiar nad Hronom predstavia tentoraz  na domácom podujatí a to Slovenskom pohári v Partizánskom. F. Sitora