Famózne víťazstvo Hascha.

11.06.2013 22:20:02

Famózne víťazstvo Hascha v Slovenskom pohári.

Počas víkendu 8.a 9.júna 2013 pokračovala dlhodobá súťaž Slovenského pohára  v cestnej cyklistike svojím v poradí piatym a šiestym kolom. V sobotu si cyklisti zmerali sily v Partizánskom na 16km dlhom  prímestskom okruhu . Organizátorom podujatia bolo mesto Partizánske a Občianske združenie Lavína Partizánske. Počasie cyklistom prialo a na výborne zorganizovanom podujatí cyklisti predviedli dobré výkony.

Mladší žiaci absolvovali skrátený pretek na dva okruhy v dĺžke 26km a jeho víťazom sa stal pretekár CyS Žilina Dávid Sikora. Mladší žiaci MŠK obsadili Matúš Černek piate a Tomáš Kamenský deviate miesto. Starší žiaci absolvovali dva okruhy v celkovej dĺžke 32km a aj tu putovalo víťazstvo do Žiliny zásluhou suverénneho Matúša Štočeka.  V značne rozdrobenom štartovnom poly starších žiakov vybojoval Jakub Varhaňovský štvrté miesto, Adam Foltán desiate, Lukáš Lajtoš jedenáste, Matúš Valuška trináste a Luboš Kovár devätnáste miesto. Kadeti absolvovali náročných 66km a zviedli medzi sebou neúprosný boj.  Išlo predsa o nomináciu na EYOF.  Žiarski cyklisti od štartu diktovalo tempo v preteku a postarali sa dôkladné preriedenie pelotónu.  Na čele sa usadila nakoniec vedúca šesťčlenná skupina favoritov, kde žiarčani mali až trojnásobné zastúpenie. V záverečnom špurte  v uliciach mesta sa najlepšie zorientoval  pretekár CyS Žilina Juraj Michalička, ktorý prekvapujúco zvíťazil pred Žiarčanmi Adriánom Foltánom a Kristiánom Zimánym.  Na šiestom mieste došpurtoval Henrich Hasch. Nicolas Jelža, Matej Truban a Matej Foltán po obetavom výkone pre tím obsadili 9, 12  a 23 miesto. V kategórii juniorov sa po zranení predviedol Juraj Bellan, ktorý pretek pre technické problémy nedokončil.

V nedeľu pokračovali preteky Slovenského pohára v Šenkviciach.  Jeho organizátorom bola obec Šenkvice v spolupráci s AŠK Inter Bratislava. Pretekalo sa na mierne zvlnenom okruhu dlhom 26km. Mladší žiaci absolvovali jeden okruh a jeho víťazom sa opäť stal pretekár CyS Žilina Dávid Sikora. Mladší žiaci MŠK obsadili Matúš Černek šieste a Tomáš Kamenský deviate miesto. V kategórii starších žiakov suverénne dominuje Matúš Štoček z CyS Žilina, ktorý presvedčivo zvíťazil. Jakub Varhaňovský  tentokrát zabojoval a obsadil pekné tretie miesto. Ostatní  starší žiaci MŠK  obsadili Lukáš Lajtoš 9, Matúš Valuška 11, Adam Foltán 12 a Luboš Kovár 18 miesto.  Kadeti absolvovali náročných 78km a od štartu v preteku dominovali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom. Boli aktívny a už od  úvodných kilometrov útočili. Aktivita sa oplatila a po sólovom 52km dlhom samostatnom úniku putovalo víťazstvo do Žiaru zásluhou heroického výkonu Henricha Hascha. Adrián Foltán nesklamal, perfektne zvládol záverečný špurt a aj druhé miesto  putovalo do Žiaru. Nicolas Jelža obsadil 8, Kristián Zimány 11, Matej Truban 18 a Matej Foltán 24 miesto. Celý tím kadetov MŠK  zvládol taktiku na výbornú a zaslúži si pochvalu.  Po skončení preteku ihneď zasadala komisia mládeže Slovenského zväzu cyklistiky, ktorá definitívne rozhodla o trojici cyklistov, ktorí budú v dňoch 14.-19.7.2013  reprezentovať Slovensko na Európskom Olympijskom festivale mládeže v holandskom Utrechte.  Dôveru za presvedčivé výkony dostali cyklisti Adrián Foltán a Kristián Zimány z MŠK Žiar nad Hronom spolu s Jurajom Michaličkom z CyS Žilina. Pre žiarsku cyklistiku je to obrovský úspech a potvrdenie, že v Žiari nad Hronom vyrastajú talentovaný cyklisti a o jej budúcnosť sa nemusíme obávať. Nominovaným pretekárom ako aj celému tímu vedenie Cyklistického klubu MŠK  úprimne gratuluje.