Ďuríková skončila tretia

21.05.2018 09:37:47

V nedeľu 20.5.2018 sa konalo 2.kolo Slovenského pohára v MTB XCO. Usporiadateľom pretekov bol Kaktus bike Bratislava. Na technicky náročnej trati, časť sa išla po bikrosovej trati, sa na štart postavili aj naši pretekári.

V kategórii mini dievčat nás potešila Tereza Ďuríková,ktorá prelomila smolu štvrtých miest a skončila na treťom mieste. Lucia Kamenská obsadila 8.miesto. Mini chlapci podali bojovný výkon a napokon to stačilo Fiipovi Kazárovi na 6.miesto a Jakubovi Laukovi na 16.m.

Mladší žiaci mali už náročnejšiu trať a naši chalani zabojovali v silnej konkurencii. Jakub Benča skončil na 9.mieste, Dominik Sochan na 13.m., Braňo Holic na 19.m., Alex Antal na 20.m., Filip Záhorec na 22.m.

Starší žiaci absolvovali najdlhší okruh spolu s kadetkami. Najvyššie umiestnení v cieli bol Robo Jackuliak na 13.m., Fero Moravec na 18.m., Filip Jelža na 25.m., Rasťo Paulík na 27.m.

Kadetka Eliška Imrišová skončila na peknom  no nepopulárnom 4.mieste.