Ďuríková a Zelinová na stupni víťazov

26.08.2018 18:09:44

V sobotu 25.8.2018 pokračoval ďalším kolom Slovenský pohár v cestnej cyklistike.

V Rajeckých Tepliciach sa uskutočnilo kritérium v uliciach mesta. Všetky kategórie absolvovali okruh dlhý 1000m. Počasie pretekárom veľmi neprialo a hneď na začiatku poriadne zapršalo.

Už v prvej kategórii mladších žiakov na 6 kôl sa výborne darilo J.Benčovi CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorý skončil na skvelom 4.mieste. Víťazom sa stal A.Brázdovič CK Karpaty Smolenice. Po bojovnom výkone skončil B.Holic na 10.m.,D.Sochan obsadil 11.m., F.Záhorec 16.m. a A.Antal 20.m. Mladšia žiačka L.Kamenská prešla cieľom na 15.m.

Starší žiaci absolvovali rovnaký okruh,ale 12- krát. Od úvodu sa odvážne do špurtov zapájal S.Ihring CK MŠK Žiar nad Hronom,ktorý aj v niekoľkých zabodoval. Napokon mu to stačilo na výborné 4.m. Zvíťazil Ch.HAAS  ŠK Železiarne Podbrezová. Z našich ešte prišli R.Paulík na peknom 10.m. a P.Antal na 16.m.

V kategórii kadetiek výborne zabojovala V.Zelinová, ktorá získala 3.miesto.Zvíťazila Z.Michaličková CYS Akadémia Petra Sagana. V.Paulíková prišla na 8.m. a E.Imrišová na 10.m.

Juniori absolvovali 21 okruhov a od úvodu začali veľmi aktívne domáci pretekári CYS Akadémie Petra Sagana. Počas celých pretekov boli veľmi aktívny a nedali súperom šancu. Obsadili prvé štyri miesta. Z našich sa darilo najlepšie A.Foltánovi, ktorý prišiel na 5.m. Víťazom sa stal T.Meriač CYS Akadémia Petra Sagana. M.Baniar obsadil 6.m., A.Zelina 7.m., M.Černek 8.m. a T.Kamenský  15.m.

V nedeľu 26.8.2018 sa v Lietave uskutočnili preteky Slovenského pohára MTB XCO na horských bicykloch. Preteky boli veľmi náročné, trať po dvoch dňoch dažďa poriadne zablatená a miestami museli pretekári zosadnúť zo svojich bicyklov.

V kategórii mini dievčatá napriek ťažkým podmienkam skvele bojovala T.Ďuríková CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorá skončila na treťom mieste. Na druhú pretekárku  stratila iba 2 sekundy. Zvíťazila A.Kadlecová  Novomestský Superbiker.

V kategórii mladších žiakov si museli chalani rýchlo zvyknúť na iný bicykel, keď ešte včera pretekali na cestnom. Výborne to zvládol J.Benča, ktorý bojoval na trati čo to dalo a napokon prišiel na 8.mieste. Víťazom sa stal L.Vranák CK EPIC Dohňany. D.Sochan bojoval no preteky napriek snahe nedokončil.