Ďuríková a Kazár skončili na štvrtom mieste

16.04.2018 17:20:42

V nedeľu 15.4.2018 sa naplno rozbehol kolotoč Slovenského pohára v MTB XCO . Prvé kolo už tradične na vysokej úrovni pripravil organizátor v Turčianskych Tepliciach v neďalekom lesoparku. Na štart nastúpilo aj 16 našich pretekárov.

V najmladšej kategórii mini chlapci a dievčatá sme mali svoje horúce želiezka. Napokon u dievčat skončila T.Ďuríková  po bojovnom  výkone na populárnom 4.mieste. Jej kolegyňa z klubu L.Kamenská obsadila výborné 8.miesto. Zvíťazila A.Kadlecová Novomestský Superbiker.

U chlapcov mini výborne zabojoval F.Kazár, ktorý až do záveru pretekov bojoval o pódium. Napokon v špurte na páske tesne prehral a získal štvrté miesto. Na 15.mieste skončil J.Lauko CK MŠK Žiar nad Hronom. Zvíťazil M.Tomáš CUBE-CMS.

V kategórii ml. žiakov sa na štart postavilo 40 pretekárov. Trať bola technicky náročnejšia aj dlhšia. Našim sa až tak nedarilo a najlepšie skončil J.Benča na 12.mieste. D.Sochan obsadil 16.m., B.Holic 20.m., F.Záhorec 29.m., A.Antal 30.m. Zvíťazil A.Mrocek CK EPIC Dohňany.

Starší žiaci a kadetky absolvovali veľký okruh. Na profilovo najnáročnejšej trati naši obsadili F.Moravec 18.m., R.Jackuliak 19.m., F.Jelža 28.m., R.Paulík 29.m., A.Hrčka 36.m.