Ďurík a Baniar získali bronz na majstrovstvách Slovenska

10.09.2018 05:30:09
Ďurík a Baniar získali bronz na majstrovstvách Slovenska

V sobotu 8.9.2018 sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v časovke do vrchu.Žiacke kategórie a kadetky čakalo náročné skrátené 6,6km dlhé stúpanie na Hnilčík.Ostatné kategórie absolvovali celé 11km stúpanie na Grajnár.

V kategórii mladších žiakov zabojoval B.Holic a získal 7.miesto so stratou 41 sec. na víťaza A.Mroceka CK EPIC Dohňany.Na bronz mu chýbalo 30sec. J.Benča skončil na 24.m., F.Záhorec na 28.m. a F.Kazár na 35.m.

Starší žiaci bojovali na rovnakej trati a smolu štvrtých miest chcel ukončiť M.Ďurík,ktorý túžil získať svoju prvú medailu na M-SR. Majstrom Slovenska sa stal T.Sivok KAKTUS BIKE TEAM pred tímovým kolegom S.Novákom. Tretie miesto a svoju prvú medailu vybojoval M.Ďurík CK MŠK Žiar nad Hronom. S.Ihring skončil na 21.m., P.Antal na 24.m.,R.Paulík na 25.m. a R.Jackuliak na 35.m.

V kadetkách zvíťazila T.Kurnická CYS Akadémia Petra Sagana pred N.Jenčušovou Schwabik cycling a M.Čišeckou CYS ZA. Naša S.Záhorcová CK MŠK Žiar nad Hronom napriek veľkej snahe nemala svoj deň a skončila na 6.mieste. V Zelinová skončila na 8.m. a E.Imrišová  na 14.m.

Kadeti už absolvovali dlhú trať s ktorou si najlepšie poradil M.Svrček CYS Žilina a stal sa majstrom Slovenska. Náš pretekár  L.Ungvarský po peknom výkone skončil na 5.m. a J.Vlčák prišiel na 15.mieste.

Juniori zabojovali a M.Baniar získal bronzovú medailu. Víťazom sa stal M.Gajdula CYS Žilina pred M.Bugárom ŠG Trenčín. M.Baniar CK MŠK Žiar nad Hronom stratil na striebornú medailu iba 0,71 sec. Nepopulárne 4.m. obsadil A.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom so stratou 11 sec. na víťaza. T.Kamenský obsadil 8.m. a M.Černek 13.m.

V nedeľu sa konalo kritérium v uliciach Spišskej novej Vsi.Jeden okruh bol dlhý 1500m. Našim pretekárom sa darilo lepšie ako v nedeľu a získali niekoľko pódiových umiestnení.

Hneď v kategórii mladších žiakov na 3 kolá hladkej jazdy,si napravil chuť B.Holic CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorý v záverečnom špurte obsadil výborné 2.m. J.Benča po bojovnom výkone prišiel na 10.m., F.Záhorec prišiel na 20.m. a F Kazár na 33.m.

Starší žiaci absolvovali 9 kôl bodovacej jazdy. Víťazom sa stal M.Jurík Spartak Tlmače. M.Ďurík CK MŠK Žiar nad Hronom skončil na 5.m., na tretie miesto mu chýbali 4 body. Pekné 10.m. vybojoval S.Ihring CK MŠK Žiar nad Hronom. P.Antal skončil na 12.m., R.Jackuliak 28.m. a R.Paulík na 31.m.

Kadetkám sa darilo tiež viac ako včera a S.Záhorcová CK MŠK Žiar nad Hronom obsadila pekné 2.m. Zvíťazila V.Knapcová CYS Žilina. V.Zelinová prišla na 6.m. a E.Imrišová na 13.m.

Kadeti mali preteky na 15 kôl a aktívny od úvodu boli M.Svrček CYS Žilina a L.Ungvarský CK MŠK Žiar nad Hronom. L.Ungvarský napokon obsadil výborné 3.m. a J.Vlčák 5.m. obaja CK MŠK Žiar nad Hronom.

Juniori mali pred sebou 18 kôl bodovacej jazdy. Naši chalani chceli od úvodu udávať tempo a zabojovať o víťazstvo, čo sa im aj podarilo. Od začiatku pretekov bola  v predu dvojica A.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom a M.Gajdula CYS Žilina. Adam si strážil súpera a zbieral dôležité body počas celých pretekov. Napokon sa stal celkovým víťazom. M.Baniar skončil na 16.m. a T.Kamenský na 17.m obaja CK MŠK Žiar nad Hronom. M.Černek pre technické problémy preteky nedokončil.

Gratulujeme všetkým!!!