Ďalšie víťazstvo pre Benču, Sochan strieborný,Ďurík bronzový

25.11.2018 10:14:09
Ďalšie víťazstvo pre Benču, Sochan strieborný,Ďurík bronzový

V sobotu 24.11.2018 sa konalo predposledné kolo Slovenského pohára v cyklokrose v Topoľčiankach. Zároveň to bola posledná previerka výkonnosti pred vrcholom cyklokrosovej sezóny M-SR, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 2.12.2018 v Banskej Bystrici.

V kategórii mladších žiakov podali naši chalani vynikajúce výkony. Svoje víťazstvo z posledných pretekov obhájil J.Benča CK MŠK Žiar nad Hronom, pred tímovým kolegom D.Sochanom. Tretí skončil domáci pretekár M.Húsenica. F.Záhorec prišiel na peknom 7. mieste.

V kategórii starších žiakov sme mali favorita na pódiové umiestnenie. Zvíťazil M.Schwarzbacher ŽP Šport Podbrezová pred druhým M.Lipničanom Detská Tour, ktorý tesne o 2 sekundy zdolal nášho M.Ďuríka CK MŠK Žiar nad Hronom.

Do prvej desiatky sa ešte zmestili S.Ihring  na 9.m. a R.Jackuliak na 10.m. obaja CK MŠK Žiar nad Hronom.  Na 13.m prišiel P.Antal, B.Holic na 21.m. a A.Antal na 26.m.

V kategórii kadetov nás reprezentoval J.Vlčák, ktorý po bojovnom výkone na trati napokon obsadil 8.m.

Junior M.Baniar bojoval o svetové body kategórie UCI C2. V medzinárodnej konkurencii mu napokon patrilo pekné 8.m. Zvíťazil J.Hladík CZE.

Gratulujeme všetkým a držíme palce na M-SR v cyklokrose, ktoré sa uskutoční 2.12.2018 v B.Bystrici. Prídte povzbudiť našich pretekárov, ktorý sa pokúsia vylepšiť našu medailovú zbierku z domácich šampionátov 2018.