Cyklokros sa predsa rozbehol

02.12.2020 09:02:46

V dňoch 28-29.novembra sa predsa len podarilo odštartovať skrátenú časť cyklokrosovej sezóny na Slovensku. Slovenský pohár bude mať iba 4 kolá (Trnava, Podbrezová a Topoľčianky kde sa uskutoční dvojkolo aj s M-SR).

V Trnave sa museli pred pretekmi všetci pretekári aj doprovod otestovať. Z našich pretekárov sa najlepšie darilo st.žiakovi J.Glezgovi MŠK CK Žiar nad Hronom,ktorý po dobrom výkone obsadil veľmi pekné 5.m. Tímovi kolega F.Záhorec skončil na 9.m a J.Benča na 10.m.

Žiačka T.Ďuríková zabojovala a napokon prišla do cieľa na 6.m. Mladší žiak B.Peszeki došpurtoval na 11.m. Najpočetnejšie zastúpenie sme mali v kategórii kadetov, kde sa najlepšie umiestnil po solídnom výkone R.Jackuliak na 9.m. M.Ďurík  obsadil 15.m. F.Štanceľ 19.m. a A.Antal 21.m všetci MŠK CK Žiar nad Hronom.

Kategórie juniorov a spoločná žien a junioriek mala preteky zaradené do svetového pohára v cyklokrose kat. UCI C2. Aj preto sa na štarte zišla dobrá medzinárodná konkurencia pretekárov a pretekáriek z CZ,FRA,POL,BEL,GBR.

V juniorskej kategóri bojoval v silnej konkurencii aj J.Vlčák MŠK CK Žiar nad Hronom,ktorý po bojovnom výkone obsadil 13.m. Medzi ženami výborne zabojovala V.Zelinová MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorá po peknom výkone obsadila pekné 8.m. a získala 4 body do svetového pohára. Zvíťazila A.Mellor GBR pred N.Bajgerovou CZE a treťou Z.Krysztala POL.

V nedeľu v Podbrezovej pokračovalo 2.kolo na zamrznutej trati. Ako prvé sa na štart postavili budúce nádeje v náborových pretekoch(nakoľko kat.mini bola zrušená). Tu skončil na nepopulárnom 4.m. A.Jelža MŠK CK Žiar nad Hronom. Mladší žiaci absolvovali dva okruhy aj s našimi pretekármi. B.Peszeki skončil na 12.m. a Ch.Jelža na 15.m.

Žiačka T.Ďuríková zopakovala svoje 6.m. z Trnavy. Starší žiaci si svoje pozície vymenili a najlepšie zajazdil F.Záhorec na 5.m D.Sochan na 7.m. J.Benča na 8.m. a J.Glezgo na 13.m všetci MŠK CK Ziar nad Hronom. Kadeti už mali trať mierne rozbahnenú a najlepšie sa darilo opäť R.Jackuliakovi na 12.m. M.Ďurík obsadil 14.m. A.Antal 20.m. a F.Štanceľ 21.m.

Junior J.Vlčák MŠK CK Žiar nad Hronom si pohoršil a obsadil 15.m. V Zelinová MŠK CK Žiar nad Hronom zabojovala a napokon poskočila o jedno miesto vyššie na 7.m. , za čo získala ďalších 6 bodov do svetového pohára.

Darilo sa tiež trénerovi Gajdošíkovi kat.MASTER A ,ktorý skončil v oboch pretekoch na výbornom 3.mieste

Už najbližší víkend sa presúvame do Topoľčianok kde budú v sobotu M-SR a v nedeľu zakončenie skrátenej sezóny slovenského pohára.