Cyklistické pedále sa konečne roztočili

03.05.2021 17:05:54

V sobotu 1. mája odštartovala cyklistická sezóna 2021. V lyžiarskom stredisku DROZDOVO sa uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára v horských bicykloch. Na pekne pripravenej no technicky náročnej trati štartovali aj pretekári cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom. Dlhá pauza spôsobená  Covid 19, prilákala na štart pretekárov z Českej republiky, Poľska, Maďarska.

V kat. mini mal na krátkom 850 m okruhu, ktorý išiel trikrát svoju premiéru A. Jelža, ktorý skončil na 39.m. Mladší žiaci už absolvovali náročnejší okruh dlhý 2 500m  dvakrát s množstvom zjazdov, skokov a výjazdov po zjazdovke. Najlepšie z našich skončil M. Májik, ktorý prešiel cieľom na 28.m. Jeho kolega M. Dekýš skončil na 36.m. a premiéru má za sebou Ch. Jelža na 52.m.

Starší žiaci bojovali na okruhu dlhom 3 km a zišla sa u nich silná konkurencia. Z našich sa darilo najviac D. Sochanovi, ktorý po bojovnom výkone obsadil pekné 15.m. Výborne išiel aj J. Glezgo, keď ako prvoročák prišiel na 20.m. a J .Benča obsadil pekné 22.m.  F. Záhorec prešiel páskou na 36.m.

Jediná naša zástupkyňa v kategórii starších žiačok T. Ďuríková obsadila pekné 13.m. a pripísala si prvé body do Slov. pohára v tejto sezóne.

V sobotu popoludní si kadeti odskočili na preteky do Voderadoch, kde sa konalo kritérium na 2,4 km dlhom okruhu, ktorý absolvovali 12 krát. Chalani vo veľmi rýchlych pretekoch, priemer bol takmer 43km/h podali veľmi dobrý výkon a dobre spolupracovali na bodovačkách. Napokon im pódium ušlo iba veľmi tesne keď M. Ďuríkovi chýbali dva body na 3.m. Napokon obsadil  nepopulárne 4.m.

R.Jackuliak skončil na 6.m. F. Štanceľ na 9.m. a A. Antal na 10.m.

Už o týždeň v sobotu 8.mája odštartujeme kritériom cestnú časť sezóny na letisku v Dolnom Hričove na okruhu dlhom 1,5km v bodovacích pretekoch.