Cyklisti Procner a Bališ Majstrami republiky

03.10.2007 00:00:00
Výrazným úspechom žiarskych cyklistov sa skončili Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike disciplíne časovke do vrchu , ktoré sa konali v sobotu 29. 9. 2007 v Pruskom. Junior Michal Procner a kadet Peter Bališ získali titul Majstra republiky v tejto disciplíne a kadet Filip Filipčík pridal k tomu bronz.

Organizátorom Majstrovstiev SR do vrchu bol Športový klub cyklistiky Dubnica nad Váhom. Trať nesmierne náročnej časovky viedla s Pruského na Vršatec a merala 7,1 km. Pretek bol rozdelený do dvoch častí a hodnotil sa na základe Gundersenovej metódy. Doobeda bola odštartovaná časovka jednotlivcov podľa priebežného poradia Slovenského pohára, to znamenalo, že najlepší odštartovali ako posledný. Poobede štartovali najlepší z dopoludňajšej časovky ako prvý v časových odstupoch aké dosiahli na trati.

Kategória mladších žiakov absolvovala časovku na 3,5 km a víťazstvo si odniesol pretekár CK Karpaty Smolenice Milan Holomek. Naši mladší žiaci podali na trati odovzdaný výkon na hraniciach svojich možností a obsadili Dominik Mihalčík nepopulárne štvrté miesto, Samuel Šmondrk siedme, Nicolas Jelža deviate a Matej Truban dvanáste miesto. Ich výkony sú však prísľubom do budúcna, pretože v tejto kategórii budú pretekať ešte dve sezóny. V kategórii starších žiakov, ktorí absolvovali časovku na 6,5 km si prvenstvo odniesol pretekár CK MTB Dohňany Ján Chalupčík. Náš Lukáš Vaš obsadil dvanáste miesto. Dominik Zaťko, ktorý figuroval v priebežnom pohári Slovenského pohára na šiestom mieste pre pretrvávajúce zdravotné problémy neštartoval. Kadeti absolvovali časovku na 7,1 km, ktorej hlavne 14% záver dokonale preveril pretekárov. Zaslúžené víťazstvo v oboch kolách a titul Majstra republiky si odniesol víťaz Slovenského pohára v cestnej cyklistike pre rok 2007 pretekár Mestského športového klubu Žiar nad Hronom Peter Bališ. Výborné výkony na trati podali aj ostatní kadeti cyklistického klubu, keď Filip Filipčík obsadil bronzovú priečku, Maroš Beňo skončil siedmy, Boris Vencel jedenásty a Oliver Ritter dvanásty. V kategórii juniorov bol jedným s favoritov na prvenstvo náš Michal Procner, ktorý v posledných pretekoch Svetového pohára juniorov preukázal vzostupnú výkonnosť. Michal Procner podal na trati stopercentný výkon, dosiahol najrýchlejší čas, zaslúžene zvíťazil a získal titul Majstra republiky.

Finálovým podujatím Slovenského pohára mládeže v cestnej cyklistike ukončili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom úspešnú sezónu 2007, po ktorej ich čaká zaslúžená trojtýždňová prestávka, kde sa sústredia na kvalitnú regeneráciu síl po sezóne.