Cyklisti MŠK Žiar nad Hronom vo vedení Slovenského pohára

08.06.2009 00:00:00
Dobrými výkonmi sa počas uplynulého víkendu predstavili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom na pretekoch Slovenského pohára v cestnej cyklistike na Myjave. V sobotu 30.5.2009 čakala na cyklistov náročná 5km dlhá časovka do vrchu, so štartom na Myjave a cieľom na vrchu Poľana. Ako tradične prvý odštartovali mladší žiaci. Zverenci trénera Jelžu podali v tomto preteku očakávaný výkon a potvrdili, že právom vedú v družstvách i v jednotlivcoch dlhodobú súťaž Slovenského pohára. Časom 15:54,39 zvíťazil vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára Dominik Mihalčík z MŠK Žiar nad Hronom. Druhá priečka patrila pretekárovi CyS Žilina Michaličkovi a tretia Henrichovi Haschovi z MŠK Žiar nad Hronom. Ostatní mladší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Nicolas Jelža 5. miesto, Matej Truban 12 a Filip Gašpar 14. miesto. V kategórii starších žiakov dominovali pretekári CyS Žilina, keď obsadili prvé tri miesta. Víťazom sa stal časom 14:09,54 Patrik Urbanec. Starší žiaci MŠK Žiar nad Hronom obsadili Samuel Šmondrk časom 15:53,82 piate miesto a Karol Hasch 21. miesto časom 19:49,74 O príjemné prekvapenie v kategórii kadetov sa postaral cyklista MŠK Žiar nad Hronom Dominik Zaťko, ktorý podal na trati svoj životný výkon a časom 14:10,48 obsadil vynikajíce druhé miesto a zaostal len necelých sedem sekúnd za víťazným Ľubošom Malovcom z Olympiku Trnava v súčasnosti vedúcim pretekárom Slovenského pohára. Aj v kategórii juniorov mali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom pódiové umiestnenie, keď časom 13:20,19 obsadil Filip Filipčík tretie miesto, čím si upevnil vedúce postavenie v priebežnom hodnotení Slovenského pohára. Víťazom sa prekvapivo stal časom 12:55,13 Matej Medveď z ŽP Šport Podbrezová. V nedeľu 31.5.2009 pokračovali preteky na Myjave cyklistickým kritériom v uliciach mesta. Nevľúdne chladné a daždivé počasie sprevádzalo cyklistov počas celých pretekov a postaralo sa o viacero nepríjemných prekvapení a pádov. V kategórii mladších žiakov si víťazstvo tentokrát vybojoval pretekár CyS Žilina Juraj Michalička pred Dominikom Mihalčíkom z MŠK Žiar nad Hronom, ktorý si týmto umiestnením upevnil svoje vedúce postavenie v Slovenskom pohári. Výborne zajazdil už tradične talentovaný Henrich Hasch, ktorý obsadil 4. miesto, Nicolas Jejža obsadil 6. miesto, Filip Gašpar 8. miesto a Matej Truban 11. miesto. V kategórii starších žiakov podal dobrý výkon a potvrdil vzostupnú výkonnost Samuel Šmondrk, ktorý obsadil 5. miesto. Zaslúžené víťazstvo si odniesol opať cyklista CyS Žilina Patrik Urbanec. V kategorii kadetov podal zodpovedný výkon cyklista MŠK Žiar nad Hronom Dominik Zaťko, ktorý zachytil únik vedúcej desaťčlennej skupiny, jazdil aktivne a obsadil bodované 8. miesto. Víťazstvo v kategórii kadetov si odniesol Jakub Bučo z CyS Žilina. O príjemné prekvapenie sa v kategórii juniorov postaral cyklista MŠK Žiar nad Hronom Oliver Ritter, ktorý po bojovnom výkone na trati obsadil pekné 2. miesto. Víťazom kategorie juniorov sa stal pretekár Slávie ŠŠ Trenčín Tomáš Ažaltovič. Filip Filipčík z preteku odstúpil. Juniori MŠK Peter Bališ a Boris Vencel na pretekoch zo zdravotných dovodov neštartovali. F. Sitora