CYKLISTA ROKA

01.01.2012 13:18:49
CYKLISTA ROKA

Vyhlásenie ankety Cyklista roka.
Slovenská cyklistika má za sebou jednu z najvydarenejších sezón v histórii. Suverénne najviac úspechov v nej dosiahol Peter Sagan, ktorý sa stal zaslúžene absolútnym víťazom ankety Zlatý pedál o najlepšieho slovenského cyklistu za rok 2011 pred bratmi Petrom a Martinom Velitsovcami.

28. decembra 2011 na slávnostnom galavečere v bratislavskom hoteli Holiday Inn vyhlásili anketu Cyklista roka. Medzi viac ako stovkov pozvaných hostí nechýbali osobnosti cyklistiky doby minulej ale aj súčasnej.  Konečne sa slovenská cyklistická elita zišla ako sa na úspešný šport patrí, v slávnostnom oblečení a dobrej nálade. Ceny víťazom odovzdávali  československé legendy  Pavel Padrnos, Ján Svorada, Jozef Regec a legendárny tréner Kamil Haťapka. Prvýkrát dostala anketa príťažlivý názov Zlatý pedál.

Pravdupovediac, hlavný favorit bol len jeden. Peter Sagan sa stal kráľom slovenskej cyklistiky za rok 2011. Zaslúžene, veď vo svojej druhej profesionálnej sezóne zažiaril na pretekoch najvyššej kategórie Wordl Tour, ako prvý slovenský cyklista v histórii.  Druhé miesto v ankete patrilo Petrovi Velitsovi a tretie Martinovi Velitsovi. Súčasťou ankety Cyklista roka bolo vyhlásenie kategórie Talent roka. Na našu obrovskú radosť  toto ocenenie dostal zaslúžene talentovaný pretekár Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom David Zverko. Gratulujeme.

Organizátor podujatia Peter Prívara , prezident Slovenského zväzu cyklistiky si zaslúži pochvalu za výborne zvládnutý program, aký si slovenská cyklistika zaslúžila.