Černek skončil tretí na Svetovom pohári

23.10.2017 06:48:40

V sobotu 21.10.2017 sa uskutočnilo v Podbrezovej 4.kolo Slovenského pohára v cyklokrose mládeže a zároveň UCI Svetový pohár CX (C2) pre juniorov, ženy a mužov.Žiaci a kadetky CK MŠK Žiar nad Hronom, nastúpili na svoje prvé preteky v prebiehajúcej cyklokrosovej sezóne.
Na všetkých pretekárov čakalo chladné počasie a rozmočená trávnatá trať.

Mladší žiaci absolvovali 2 kolá na svojich prvých pretekoch v cyklokrose. Bojovali celkom úspešne a napokon D.SOCHAN skončil na 10.mieste a J.BENČA na 14.m.
Starší žiaci štartovali spoločne s kadetkami a na štart sa tak postavilo 40 kadetiek a žiakov. Starší žiak S.IHRING CK MŠK Žiar nad Hronom skončil v cieli na peknom 8.mieste., R.PAULÍK na 14.m., M.ĎURÍK na 15.m., P.ANTAL na 17.m., R.JACKULIAK na 19.m.

Kadetka V.ZELINOVÁ CK MŠk Žiar nad Hronom vybojovala skvelé 2.miesto za M.Čišeckou CYS -Akadémia Petra Sagana. Tretia skončila A.Ziaja TS WILGA GOLKOWICE(POL). S.ZÁHORCOVÁ prišla na nepopulárnom štvrtom mieste a V.PAULÍKOVÁ na 5.m. E.IMRIŠOVÁ skončila pri svojej premiére medzi kadetkami na 10.m.
Juniori absolvovali 7 kôl a naši Matúšovia sa nestratili. M.ČERNEK udával od štartu tempo a vyprovokoval únik 5-člennej skupiny.Ako jediný Slovák sa snažil zbaviť svojich prenasledovateľov. Napokon sa všetko rozhodlo až v poslednom kole, keď odskočili tesne neskorší víťaz J.Hladík AUTHOR TEAM(CZE) a druhý P.Krynski (POL). Černek prišiel so stratou +6 sec. na bronzovej pozícii, keď v špurte nepustil pred seba J.Kunášeka (CZE).Okrem super umiestnenia vo Svetovom pohári získal aj 4 UCI body do rebríčka.Navyše naďalej vedie aj v Slovenskom pohári.Jeho tímový kolega M.Baniar mal smolu a po viacerých technických problémoch skončil na 16.m.
GRATULUJEME a držíme palce v ďalších pretekoch!!!