Bellan získal dve striebra !!!

24.06.2013 18:24:13
Bellan získal dve striebra !!!

fotografia0743.jpg

V sobotu 22.6.2013 odštartoval na kopci Hrabovka cestný pretek juniorov na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov.Pretekárov čakalo celkom osem okruhov z dĺžkou 118km a s cieľom na Hrabovke. Na štarte nechýbal Juraj Bellan CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorý po zisku striebra v časovke jednotlivcov, patril medzi favoritov pretekov. Pretek bol náročný pre veľké teplo.Pelotón sa poriadne preriedil v stúpaní na Hrabovku. V poslednom kole v klesaní zo Skalky nastúpil Luděk Helis z Prostejova,ktorý nepatril medzi favoritov. Ostatný pretekári sa ho nerozhodli sťíhať a tak únik dotiahol do víťazného konca a zaslúžene si vybojoval Český titul. V pelotóne sa špurtovalo iba o druhé miesto a Slovenský titul. Všetkých zaskočil Martin Dubeň, ktorý vie zašpurtovať, čo aj potvrdil a skončil celkovo druhý,ale bol najlepší Slovák a tak získal titul.Tretí došpurtoval tesne druhý Slovák" Juraj Bellan",ktorý ešte pár metrov pred cieľom viedol. Získal tak opäť striebornú medailu za čo mu patrí veľká pochvala. Tomáš Harag došpurtoval na 12.mieste a ako tretí Slovák získal bronz. Druhý Žiarčan Lukáš Jenespal pre zdravotné problémy preteky nedokončil.Gratulujeme Jurajovi k zisku dvoch strieborných medailí......