Bellan výborne na Svetovom pohári v cyklokrose.

29.10.2013 09:10:43
Bellan výborne na Svetovom pohári v cyklokrose.

V sobotu 26. októbra sa zúčastnila Slovenská reprezentácia v cyklokrose, Svetového pohára v Tábore(ČR). Zmerali si sily z najlepšími pretekármi na svete. Jazdilo sa za pekného počasia na trati, kde sa v roku 2015 uskutočnia Majstrovstvá sveta v cyklokrose. Víťazom v kategórii juniorov sa stal domáci  A.Toupalík, časom 41:00min, 2.miesto obsadil E.Iserbyt (BEL) +10sec, 3.miesto obsadil J.Nieuwenhuis (NED) +15sec.  Vynikajúco sa darilo nášmu zástupcovi  J.Bellanovi, ktorý obsadil 16.miesto +1.26min. K.Zimány skončil na 37.mieste +4:20min.

Už v nedeľu 27.októbra  sa v uskutočnilo ďalšie kolo Slovenského pohára, kde okrem reprezentantov štartovali aj ďalší chalani, ktorý jazdia cyklokros. V kategórii žiakov obsadil nepopulárne 4.miesto Adam Foltán zo stratou 57sec. na víťaza R.Kurnického CYS Žilina. M.Černek obsadil 7.miesto a L.Lajtoš 8.miesto. V kategórii kadetov zvíťazil T.Kapajčík ŽP Šport Podbrezová pred druhým J.Gajdošíkom CK MŠK Žiar nad Hronom +18 sec. 3.miesto obsadil A.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom +32sec. 4.miesto obsadil J.Varhaňovský  CK MŠK Žiar nad Hronom +35sec. H.Hasch skončil na 6.mieste +1:22 min, 12.miesto obsadil M.Foltán CK MŠK Žiar nad Hronom +6:39, 15.miesto obsadil A.Žarnovičan -1 okruh. Juniori potvrdili dobrú výkonnosť a zaznamenali „double".  Zvíťazil J.Bellan časom 58:20 min. 2.miesto obsadil K.Zimány +1:35min.

Gratulujeme všetkým a držíme palce v ďalších pretekoch.

Výsledky Svetový pohár  Tábor:

Výsledky Slovenský pohár Petržalka:

tabor-9-1.jpg