Adam FOLTÁN prestupuje do profesionálnej cyklistiky

02.11.2018 07:50:15
Adam FOLTÁN prestupuje do profesionálnej cyklistiky

Po úspešnom sedemročnom pôsobení v našom klube CK MŠK Žiar nad Hronom, Foltána čaká veľká zmena. Na základe výborných výsledkov a štartov na spoločných  M-SR a M-ČR v Plzni, na ME v Zlíne, MS v Insbrucku a vo svetovom pohári juniorov podpísal profesionálnu zmluvu.

Prestupuje do profesionálneho českého cestného tímu pretekárov do 23 rokov :

TOPFOREX – LAPIERRE  PRO CYCLING TEAM

Adam nám odpovedal na pár otázok ohľadne jeho pôsobenia v CK MŠK Žiar nad Hronom a budúcnosti v novom klube...

1./ Adam tvoje pôsobenie v materskom klube sa končí a prestupuješ do kategórie mužov U23. Kde bude pokračovať tvoja kariéra?

Po 7 rokoch mením dres a prestupujem do českého profi klubu TOPFOREX - LAPIERRE, kde som pred časom podpísal zmluvu. Prioritou v tíme je český pohár a zvýši sa aj počet zahraničných pretekov.

2./ Čo ťa čaká v novom tíme a čo by si chcel dosiahnuť?

Mnoho ľudí mi hovorí že prestup z kategórie juniorov do kategórie U23 je najťažší. Čiže očakávam určite ťažkú sezónu 2019, moje ciele sú čo najrýchlejšie sa prispôsobiť tejto kategórii a čo najskôr dosiahnuť nejaké pekné výsledky, ako napríklad získať titul na spoločných M-SR. Taktiež sa zúčastniť na svetových pohároch na ktorých bude mať možnosť SR štartovať a aj zúčastniť sa majstrovstiev Európy a Sveta.

3./ Prečo si sa rozhodol práve pre tento tím a kto ťa bude trénovať a viesť v profesionálnej kariére?

Nechcel som ostať na Slovensku, v zahraničí je úroveň vyššia a ja sa potrebujem posúvať. Potrebujem klub z ktorého sa dá dostať ďalej do pro tour cyklistiky. Jeden z dôvodov prečo som sa rozhodol pre tento tím sú ľudia ktorí ma tu budú trénovať, sú to ľudia čo už majú v cyklistike veľké meno a to Andrle, Padrnos a Mikšík.

4./Čo ti dali roky strávené v materskom klube CK MŠK Žiar nad Hronom, kde si začínal ako mladší žiak?

Roky odjazdené v domácom klube - CK MŠK Žiar nad Hronom mi dali veľa do života, hlavne cyklistického. Prešiel som pod rukami trénerov, Františka SITORU, Jozefa JELŽU a Michala Procnera. V klube som mal výborné materiálne a tréningové zabezpečenie aj vďaka podpore sponzorov. Najviac mi sedeli tréningy posledné dva roky, keď som trénoval pod vedením Michala Procnera. Je mladý a ambiciózny tréner, ktorý ešte pred nedávnom pretekal. Všetky tréningové metódy ktoré sme robili mal už odskúšané, čiže neexperimentoval na nás. Za jeho robotu či už na mne alebo na tíme juniorov som mu vďačný a verím, že aj naďalej bude prínosom pre klub. Takisto som vďačný aj ostatným trénerom, ktorý sa o mňa od začiatku kariéry za tie roky starali a aj všetkým ľudom, hlavne sponzorom ktorí klub a mňa podporovali.

Adamovi držíme palce, aby vstúpil do svojej ďalšej profesionálnej kariéry pravou nohou, nech sa mu vyhýbajú zranenia!!!