Ungvarský skončil na 18.mieste v Baku

25.07.2019 20:09:03

Žiarsky cyklista Lukáš Ungvarský má za sebou oba štarty na Európskom olympijskom festivale v BAKU.

V utorok absolvoval náročnú a veľmi veternú časovku,ktorá doslova sfúkla s trate niekoľkých pretekárov.Trať vo Veloparku v Baku bola rovinatá s jedným stúpaním, ktoré malo 1,7 km. Na štartovú čiaru sa postavilo až 90 účastníkov.Výborné umiestnenie dosiahol Martin Svrček SVK, ktorý prešiel cieľom na 19.mieste.Na prvého Mihkelsa z Estónska stratil 49,44 sekúnd. Lukáš Ungvarský skončil na 70.m no nebol so svojím výkonom úplne spokojný.

Vyjadrenie Lukáša:

„Trať nebola až tak náročná. Samozrejme, až na kopec pred otočkou, ktorý vietor spravil ešte náročnejším. S výsledkom úplne spokojný nie som,” .

Vo štvrtok sa postavilo na štart cestných pretekov jednotlivcov v BAKU spolu 91 cyklistov aj s L.Ungvarským,M.Svrčekom a J.Slivkom. Slovenský cyklisti dnes na 75 km dlhej trati podali fantastický výkon.
Po úspešnom úniku 6 člennej skupiny, kde malo zastúpenie aj Sovensko, si v záverečnom špurte výborne  viedol M.Svrček, ktorého prekonal iba zlatý Mihkels z Estónska a strieborný Belletta z Talianska. Všetci traja dosiahli zhodný čas 1:49:24 h. M.Svrček tak získal bronzovú medailu pre Slovensko. L.Ungvarský prišiel v druhej skupine spolu s J.Slivkom so stratou 1:56min na víťaza. L.Ungvarský napokon skončil na výbornom 18.mieste a J.Slivka na 20.m. Všetkým patrí poďakovanie za vzornú a úspešnú reprezetáciu Slovenska na tomto veľkom podujatí.