SZEKSZÁRD 5.ROČNÍK MEMORIÁLU

09.07.2008 00:00:00
SZEKSZÁRD  5.ROČNÍK  MEMORIÁLU
Naši cyklisti štartovali v dňoch 4.-5.7.2008, na dvojetapových medzinárodných pretekoch v SZEKSZÁRDE, v Maďarsku. Náš klub reprezentovalo družstvo mladších žiakov v zložení Mihalčík, Jelža, Hasch, Truban a starší žiak Šmondrk. V piatok sa za pekného slnečného počasia postavili na štart prvej etapy dlhej 30 km. Naši chlapci sa nestratili a na trati s jednou horskou a jednou rýchlostnou prémiou pekne spolupracovali. Na trati všetci jazdili aktívne a mali zásluhu na roztrhaní pelotónu. Do cieľa prišli v prvej skupine. V záverečnom špurte mal najviac síl Mihalčík, ktorý zviťazil pred domácim pretekárom Odorom a naším Jelžom. Na štvrtom mieste skončil Karol Hasch, šiesty Truban. U starších žiakov po aktívnej jazde na špici skončil Šmondrk na peknom šiestom mieste. V sobotu sa na štart druhej etapy, opäť za pekného počasia, postavili chlapci už ráno o 9,00 hod.Všetci jazdili na čele vedúcej skupiny v ktorej bolo15 pretekárov. Táto prišla spolu až do záverečného stúpania. Tu bolo v záverečnom špurte rovnaké poradie ako v prvej etape. Zvíťazil Mihalčík pred domácim pretekárom Odorom a naším Jelžom. Karol Hasch prišiel na peknom štvrtom, Truban na siedmom mieste. Šmondrk nezopakoval výsledok s prvej etapy a prišiel na deviatom mieste. V celkovom poradí zvíťazil u mladších žiakov Mihalčík pred domácim Odorom a naším Jelžom. Na peknom štvrtom mieste skončil celkovo Karol Hasch, Truban obsadil celkovo pekné šieste miesto. Šmondrk obsadil celkovo šieste miesto. Cyklisti MŠK ? CK Žiar nad Hronom potvrdili svoje postavenie medzi slovenskou špičkou vo svojej kategórii a nestratili sa ani na medzinárodných pretekoch.