Štanceľ zvíťazil v Rakúsku

22.07.2019 15:48:49
Štanceľ zvíťazil v Rakúsku

V dňoch 20-21.7.2019 sme si odskočili na preteky do Rakúska. V sobotu 20.7.2019 bolo na programe kritérium vo Viedni a v nedeľu cestné preteky jednotlivcov v Pernitzi.

Vo Viedni sme sa na štart kategórií ml.žiakov a st. žiakov nastúpili v zostave: Ďurík,Antal,Štanceľ,Holic,Ihring,Benča a Záhorec. V oboch kategóriach sme bojovali o víťazstvo až do konca pretekov. Mladší žiak J. Benča MŠK CK Žiar nad Hronom prešiel po jazde v úniku cieľom na druhom mieste. F. Záhorec MŠK CK Žiar nad Hronom zabojoval v bodovačkách a obsadil pekné 5.m. Starší žiaci boli od začiatku veľmi aktívny vo všetkých bodovačkách. Napokon sa vpredu sformovala 4-členná skupina kde skvele špurtoval F. Štanceľ MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý vyhral 3 bodovačky a v dvoch bol na treťom mieste. Napokon sa stal celkovým víťazom v kategórii starších žiakov za čo mu patrí veľká gratulácia.

Cestné preteky jednotlivcov v Pernitzi AUT. Mladší žiaci zabojovali a po dobrej spolupráci a spoločnom úniku skončil F. Záhorec na 2.m a J. Benča na 3.m. Starší žiaci bojovali, snažili sa roztrhať pelotón v miernom stúpaní no nepodarilo sa to úplne podľa predstáv. V záverečnom špurte už chýbali sily. Najlepšie skončil včerajší víťaz F. Štanceľ na 7.m., M. Ďurík obsadil 8.m.,S. Ihring 13.m.,P.Antal 14.m. a B. Holic 15.m..Gratulujeme..