Mihalčík na Cene Olympiku víťazne

09.05.2008 00:00:00
Vo štvrtok 1.mája 2008 pokračoval Slovenský pohár v cestnej cyklistike mládeže svojím v poradí tretím kolom, ktorého organizátorom bol Cyklistický klub Olympik Trnava. Cestný pretek o "Cenu Olympiku Trnava" sa išiel v Suchej nad Parnou na okruhu dlhom 23 km. Rýchla trať preteku mala minimálne prevýšenie a viedla obcami Suchá nad Parnou-Košolná-Dlhá-Dolné Orešany-Horné Orešany s cieľom v Suchej nad Parnou. Mladší žiaci absolvovali jeden 23km dlhý okruh. Od štartu sa v tejto kategórii jazdilo veľmi aktívne a nás tešilo, keď o aktivitu na trati sa prevažne starali cyklisti MŠK Žiar nad Hronom. Ich aktivita na trati priniesla zaslúžený úspech v podobe víťazstva. V záverečnom špurte vedúcej skupiny sa najlepšie zorientoval náš Dominik Mihalčík a zaslúžene zvíťazil pred pretekárom ŠKC Dubnica Bartákom. Aj ostatní zverenci trénera Jelžu výborne zajazdili, keď obsadili, Nicolas Jelža 4.miesto, Henrich Hasch 5, Karol Hasch 7, Matej Truban 9 a Filip Gašpar 13. miesto. Starší žiaci absolvovali dva okruhy, teda trať dlhú 46km. Aj tejto kategórii si pretekári MŠK dobre počínali, keď v špurte vedúcej skupiny výborne finišoval Samuel Šmondrk a obsadil pekné štvrté miesto. Po prechode do vyššej kategórie Šmondrk naznačil, že s ním súperi budú musieť rátať. Lukáš Vaš došpurtoval v hlavnej skupine na 16. mieste. Na kadetov čakali tri okruhy, teda 69km. Aj v tejto kategórii cyklisti MŠK Žiar udávali tempo preteku, jazdili aktívne a kontrolovali priebeh preteku. V nekompromisnom záverečnom špurte vyšiel nakoniec víťazne pretekár CyS Žilina Michael Kolář pred našim Filipom Filipčíkom. Oliver Ritter obsadil 7, Maroš Beňo 8, Boris Vencel 15 a Dominik Zaťko 21. miesto. Juniori absolvovali štyri 23km dlhé okruhy a už na 25km sa vpredu sformovala vedúca sedem členná skupina v ktorej z našich pretekárov bol iba Andrej Došek. Michal Procner a Peter Bališ ostali v hlavnom peletóne spolu s favoritom preteku Petrom Saganom z CyS Žilina, ktorý nedávno obsadil na pretekoch Paríž - Roubaix zaradených do Svetového pohára druhé miesto. Podcenenie súperov sa favoritom vypomstilo. Vedúca skupina vzorne spolupracovala, vytvorila si štvorminútový náskok, ktorý si udržala až do cieľa. Napriek iniciatívnej stíhacej jazde trojice Sagan, Procner , Bališ, ktorá prišla neskoro, víťazstvo si zaslúžene odniesol pretekár Calexu Šurany Branislav Udvardy. Náš Andrej Došek obsadil 5 miesto, Procner 8 a Bališ deviate miesto. V nastávajúcich dňoch čaká na cyklistov MŠK náročná previerka, keď v dňoch 7.5.2008 až 11.5.2008 budú juniori Procner a Bališ štartovať na pretekoch Svetového pohára "Závod míru juniorov" v Terezíne a drese Slovenska sa na medzinárodných etapových pretekoch v dňoch 9.5.2008 až 11.5.2008 ? Závod míru nejmladších ? v Jevíčku predstavia kadeti Beňo, Filipčík, Vencel a Ritter. F.Sitora