Michal Procner víťaz Jarnej klasiky v Poprade

04.06.2008 00:00:00
Žiarsky cyklista člen Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom Michal Procner sa v sobotu 31.mája 2008 v Poprade stal absolútnym víťazom medzinárodných cyklistických pretekov "Jarná klasika" Náročnú, kopcovitú trať dlhú 138km, ktorá v viedla z Popradu cez Starý Smokovec, Tatranskú Lomnicu, Kežmarok, Spišský Štvrtok, Hranovnicu, Liptovskú Tepličku, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso, Vyšné Hágy, Starý Smokovec s cieľom na Hrebienku prešiel tento iba 17 ročný pretekár zo 180 členného štartovného ako prvý za rovné štyri hodiny. V záverečnom 3km dlhom stúpaní na Hrebienok sa Procner odpútal od svojich súperov a vynikajúcou sólovou jazdou, ktorú dotiahol až do konca, suverénne zvíťazil pred Tomášom Kurasom z Poľska. Tretiu priečku obsadil český cyklista Jiří Škrobánek. Za víťazstvom Procnera stojí vynikajúci výkon klubového spolujazdca Petra Bališa, ktorý už na 43km sa pustil do samostatného úniku v ktorom vydržal celých 60km. V stúpaní na Štrbské Pleso ho síce vedúca 12 členná skupina dostihla, no svojim únikom donútil čelo aktívne pracovať a pripraviť výbornú pozíciu pre záverečné kilometre pre Procnera. Bališ nakoniec napriek dlhej sólovej jazde obsadil pekné 10 miesto. Statočne sa držali aj ostatní žiarsky cyklisti, keď Maroš Beňo obsadil 22 a Boris Vencel 49 miesto. Filip Filipčík obsadil 77 miesto. F.Sitora