Cyklisti Procner a Beňo Majstrami republiky

29.09.2008 00:00:00
Finálovým podujatím Slovenského pohára cestných cyklistov boli v sobotu 27.9.2008 v Kláštore pod Znievom Majstrovstvá Slovenskej republiky v časovke do vrchu. Po vynikajúcich výkonoch rozšírili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom svoju medailovú bilanciu na domácich šampionátoch o dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Trať M-SR do vrchu viedla z Kláštora pod Znievom do Vríckeho sedla 683m.n.m. a merala 8,8km. Po stopercentnom výkone na trati zvíťazil v kategórii juniorov cyklista MŠK Žiar nad Hronom Michal Procner, ktorý časom 0:13:34 získal Titul Majstra SR a obhájil tak prvenstvo z minulého roka. Druhý so stratou 50 sekúnd skončil Milan Rovňák z CK Ansima Moldava nad Bodvou a tretia priečka patrila Jánovi Gálikovi z TJ Slávia Športová škola Trenčín. Peter Bališ obsadil časom 0:14:47 piate miesto so stratou dvoch sekúnd na bronzovú priečku. O ďalší úspech Žiarčanov sa postaral v kategórii kadetov Maroš Beňo, ktorý získal Titul Majstra republiky s osemsekundovým náskokom pred Johanom Schwabikom zo Spišskej Novej Vsi. Tretia priečka patrila Michaelovi Kolářovi z CyS Žilina. Filip Filipčík obsadil nepopulárne štvrté miesto so stratou dvoch sekúnd na bronzovú priečku. Dominik Zaťko po pretrvávajúcich zdravotných problémoch obsadil 20.miesto. Pre zdravotné problémy neštartovali na M-SR do vrchu kadeti Oliver Ritter a Boris Vencel. V kategórii starších žiakov putovalo víťazstvo a Titul M-SR do vrchu zásluhou Ľuboša Malovca do Trnavy. V tejto kategórii reprezentoval MŠK Žiar nad Hronom osamotený Lukáš Vaš, ktorý po bojovnom výkone obsadil bodované 13. miesto. Nádejný Samuel Šmondrk neštartoval pre zdravotné problémy. Kategória mladších žiakov absolvovala Majstrovskú časovku na skrátenej 4,6km dlhej trati a aj v tejto kategórii sa po peknom výkone na trati rozšírila medailová bilancia cyklistov MŠK Žiar nad Hronom zásluhou Dominika Mihalčíka, ktorý získal bronzovú medailu. Víťazstvo v tejto kategórii si odniesol Ferdinand Barták z ŠKC Dubnica nad Váhom. Mladší žiaci MŠK Nicolas Jelža a Matej Truban obsadili bodované deviate a desiate miesto. Pre zdravotné problémy neštartovali naši nádejný mladší žiaci bratia Haschovci a Filip Gašpar. Majstrovstvami Slovenskej republiky v časovke do vrchu ukončili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom sezónu 2008, po ktorej ich čaká zaslúžená trojtýždňová prestávka, kde sa sústredia na kvalitné zregenerovanie po náročnej sezóne. František Sitora