Cyklisti MŠK odštartovali sezónu 2008

10.04.2008 00:00:00
Pretekom I. kola Slovenského pohára horských cyklistov v nedeľu 6.4.2008 v Turčianskych Tepliciach zahájili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom oficiálne tohtoročnú sezónu . Organizátorom úvodného kola Slovenského pohára MTB v cross-country , bol Klub priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice a Slovenský zvaz cyklistiky. Na štarte preteku sa prezentovalo 268 bikerov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska. Počasie pretekárom prialo a tak na suchej, rýchlej a technickej trati v lesoparku Bor sa bolo na čo pozerať. Kategória Mini odštartovala ako prvá, na dva malé okruhy, merajúce 1100 metrov. Prvenstvo v tejto kategórii si odniesol pretekár CyS Žilina Juraj Michalička. Náš talentovaný pretekár Henrich Hasch napriek kolízii na trati obsadil pekné 6.miesto. Kategória mladších žiakov absolvovala dva stredné okruhy, merajúce 2700 metrov. Zverenci trénera Jelžu obsadili Dominik Mihalčík vynikajúce 3. miesto, Matej Truban 13, Karol Hasch 14, Nicolas Jelža 15 a Filip Gašpar 16 miesto. Víťazstvo si odniesol pretekár Adrian Siarka z Poľska. Kategória starších žiakov absolvovala dva veľké okruhy, merajúce 5120 metrov a MŠK Žiar nad Hronom reprezentovali starší žiaci Lukáš Vaš a Samuel Šmondrk. Obaja v tomto preteku podali iba priemerný výkon a obsadili Šmondrk 15 a Vaš 16 miesto. Suverénnym víťazom kategórie starších žiakov sa stal pretekár CyS Žilina Tomáš Žucha. Štyridsaťdva členný peletón kadetov absolvoval štyri veľké okruhy. Nájazd do terénu najlepšie z našich zvládol už tradične Filip Filipčík a Oliver Ritter. Bolo to však všetko čo naši kadeti ukázali. Po nevýraznom výkone obsadil Boris Vencel 22, Oliver Ritter 24, Dominik Zaťko 34 miesto. Filipčík a Beňo pretek nedokončili. Víťazom kategórie kadetov sa stal pretekár Scott Scania Team Kolín Tomáš Paprstka. Na juniorov čakalo náročných šesť okruhov a na štarte sa zišla silná konkurencia na čele so strieborným medailistom z februárových Majstrovstiev sveta v cyklokrose Petrom Saganom z CyS Žilina. Sagan jednoznačne potvrdil rolu favorita a bezpečne zvíťazil pred pretekárom Scott Scania Team Kolín Jozefom Lupíkom. Naši juniori Michal Procner a Peter Bališ podali vyrovnaný výkon, ktorý sa od nich očakával a obsadili Procner 5 a Bališ 10 miesto. Patrik Kolorédy po bojovnom výkone obsadil 29 miesto. Ihneď po skončení pretekov I. kola Slovenského pohára MTB zasadala subkomisia horskej cyklistiky SZC a nominovala na nadchádzajúce preteky Svetového pohára v horskej cyklistike v belgickom Houffalize 5 pretekárov. Na naše potešenie sa v nominácii objavili obaja naši juniori Michal Procner aj Peter Bališ. Ich program bude v nadchádzajúcich dňoch nesmierne náročný, pretože už 13.apríla 2008 absolvujú s cestným reprezentačným výberom juniorov Slovenska prvý pretek Svetového pohára na ťažkých pretekoch Paríž ? Roubaix. Žiaci a kadeti Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom sa v dňoch 12.- 13.4.2008 predstavia na úvodných cestných pretekoch Českého pohára v Sobeslavy a Pičíne. F.Sitora