Baniar zvíťazil v Spišskej novej Vsi.

09.09.2019 16:21:44
Baniar zvíťazil v Spišskej novej Vsi.

V sobotu a nedeľu sa uskutočnilo posledné dvojkolo Slovenského pohára v cestnej cyklistike pre sezónu 2019.
V sobotu čakala pretekárov náročná časovka do vrchu na Grajnár. Žiaci absolvovali trať dlhú 6,6km a kadeti,juniori a juniorky 11,2km.
Najlepšie sa darilo juniorskému majstrovi Slovenska v časovke do vrchu M.Baniarovi MŠK CK Žiar nad Hronom, ktorý zvíťazil. Juniorka S.Záhorcová skončila na peknom 3.m. a V Zelinová na 4.m. obe MŠK CK Žiar nad Hronom. Starší žiak M.Ďurík obsadil pekné 5.m. a F.Štanceľ 7.m. obaja MŠK CK Žiar nad Hronom.

V nedeľu cyklisti absolvovali kritérium ulicami mesta Spišská nová Ves. Skvelý výsledok dosiahol ml.žiak F.Záhorec,ktorý obsadil v záverečnom špurte 3.m. Kadet L.Ungvarský zbieral body na bodovačkách a napokon obsadil vynikajúce 2.m.

Najrýchlejšia juniorka bola N.Jenčušová, S.Záhorcová obsadila 3.m. a V Zelinová 4.m. Juniori od začiatku režírovali preteky a do úniku sa dostal A.Zelina MŠK CK Žiar nad Hronom a S.Nagy ŠG Trenčín. Neskôr sa k nim pripojil M.Baniar MŠK CK Žiar nad Hronom. Zbierali body na bodovačkách a prejazdoch. Neskôr Zelina nestačil tempu kolegov a vrátil sa späť do pelotónu. Napokon zvíťazil S.Nagy ŠG Trenčín pred našim M.Baniarom MŠK CK Žiar nad Hronom a tretím A.Zelinom MŠK CK Žiar nad Hronom.

GRATULUJEME